Posteľné obliečky sú dostupné v rôznych vzoroch a sú vyrobené z rôznych materiálov.

Najobľúbenejšie sú :

Bavlnené obliečky – najbežnejší materiál na obliečky s jednoduchou starostlivosťou. Bavlna je priedušná a je dostupná v širokej škále vzorov. Jednoducho si tak môžete vybrať správny vzor aj pre svoju spálňu. Ak hľadáte bezproblémový materiál nenáročný na údržbu, najlepším riešením je bavlna.

Damaškové obliečky – rovnako sú vyrobené z bavlny. Materiál použitý pre damaškové obliečky je zvyčajne z vysokokvalitnej bavlny z vysokou gramážou.

Saténové obliečky – je to obľúbená voľba s jednoduchou starostlivosťou. Je to nežehlivý typ bielizne. Je to najlepší materiál zo syntetických vlákien. Satén je vyrobený umelou cestou, čo znamená, že je zvyčajne lacnejší ako prírodné alternatívy.

Ako správne nasadiť perinu?

 – Obráťte perinu naruby a položte ju na perinu.

– Ruky dajte dovnútra obliečky na prikrývku a švy sledujte, až kým nedosiahnete rohy na opačnom konci otvoru.

– Pevne držte perinu cez perinu a potiahnite perinu dole cez pokrývku.

– Upevnite otvorený koniec periny. 

Ako sa starať o obliečku na perinu?

Dbať na hygienu posteľných obliečok je dôležité. Obliečky počas spánku absorbujú telesný pot, baktérie a lupiny kože. Preto je potrebné ich prať aspoň raz týždenne. Nezabudnite ani na pravidelné pranie a čistenie samotných vankúšov a perní.

TIP na leto: Aj keď sa mnohí v letných mesiacoch jednoducho rozhodnú spať pod plachtou alebo naľahko, mnohí aj  horúcom počasí stále uprednostňujú periny. Ak sem patríte aj vy, mali by ste si vybrať vhodný typ periny a obliečok.